Популярне

Які заходи відбулись у новостворених ОТГ Тернопільщини

Комітет виборців України в Тернопільській області провів серію інформаційно-роз’яснювальних зустрічей в низці населених пунктів, де 22 грудня відбуватимуться перші вибори в об’єднаних територіальних громадах.

Зустрічі з активними виборцями, членами виборчих комісій, кандидатами в депутати та на посади голів ОТГ відбулися в селищі Великі Бірки та селі Малий Ходачків Тернопільського району, селах Красне та Вікно Гусятинського району, селах Нараїв та Куряни Бережанського району, Млинівці та Присівці Зборівського району. Йшлося про реформу децентралізації та нові можливості для ОТГ, нові органи місцевого самоврядування та їхні повноваження, виборчу систему та організацію перших виборів, йдеться на сайті обласної ради. 

– Для мешканців сіл, які об’єднуються, важливо з’ясувати свої потенційні можливості після об’єднання, уточнити свої перші кроки на мапі реформи децентралізації і почути про досвід інших громад, –каже координатор просвітницьких проектів Ігор Ковалик.

Учасники заходів отримали інформацію про актуальну законодавчу базу децентралізації, тенденції подальшого реформування, кореляцію з реформами освіти і медицини, про плани реалізації адміністративної реформи в Україні.

Присутніх цікавили механізми формування ресурсів об’єднаної громади, державних субвенцій та дотацій, умови отримання технічної допомоги від зарубіжних партнерів. Відповіді на запитання учасників заходів супроводжувалися успішними прикладами з життя ОТГ, де працювали експерти. Найбільше питань стосувалося земельної реформи і передачі земель за межами населених пунктів в розпорядження об’єднаних громад. Також жителі сіл, в яких 22 грудня відбуватиметься голосування, цікавилися питання виборчого законодавства.

Заходи проведено в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Підтримка належного врядування в місцевих громадах як складової реформи децентралізації».

Емма Кец
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією