Популярне

В Тернополі, плани нинішніх власників перетворити будівлю "Нептун" на справжню окрасу міста (фото)

Красивим і сучасним мало незабаром стати приміщення, за адресою вул. Руська, 5 у Тернополі.

Красивим і сучасним мало незабаром стати приміщення, за адресою вул. Руська, 5 у Тернополі. Перетворити його на справжню окрасу Файного – такими були плани нинішніх власників цієї будівлі.

Втім, на перешкоді може стати рішення Тернопільської міської ради від 6 червня. Адже «за» питання «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 0,1205 га ТОВ кафе «Нептун» і ПАП «Добрий самарянин» проголосували лише 10 обранців тернополян. І цього – замало, щоб почати розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а відтак – дати старт масштабній реконструкції приміщення. Адже двоповерхова «розвалюха» має стати 4-поверховою будівлею зі скла і каменю.
Щоб зрозуміти, чому це питання виявилося настільки складним, варто звернутися до історії. Так, кафе «Нептун» у радянські часи дійсно було доволі популярним. Ще б пак, розташоване приміщення – майже у центрі міста, поруч – школа, офіси. Там навіть весілля тернополяни колись влаштовували та інші свята. Проте на зорі незалежності підприємство занепало. У приміщення з’явилися нові власники.

Щоб зрозуміти, чому це питання виявилося настільки складним, варто звернутися до історії. Так, кафе «Нептун» у радянські часи дійсно було доволі популярним. Ще б пак, розташоване приміщення – майже у центрі міста, поруч – школа, офіси. Там навіть весілля тернополяни колись влаштовували та інші свята. Проте на зорі незалежності підприємство занепало. У приміщення з’явилися нові власники.

На жаль, ці аргументи не переконали депутатів. «За» висловилися лише 10 із них. Чому так сталося? Невідомо. Хоча іміджу Тернополя їхніх вчинок дійсно може нашкодити.

– Я вперше був тут на сесії, бо хотів сам подивитися в очі депутатам, які блокують оновлення «Нептуна», – каже засновник ПАП «Добрий самарянин» і співзасновник ТОВ кафе «Нептун» Володимир Кравець. – Насправді ми вже років 6 не можемо оформити землю за цим 2-поверховим приміщенням. Саме із цих причин не можемо розпочати реконструкцію та роботи із благоустрою території. А відтак – «Нептун» досі не може стати окрасою Тернополя.

Володимир Кравець не приховує свого здивування і розчарування, адже рішення депутатів мало б йти на користь місту.

– У такому випадку нам не залишається нічого іншого, як звертатися до суду, – додає він. – Лише у такий законний спосіб ми зможемо спонукати міську раду ухвалити необхідне нам рішення. Адже час йде, а розвивати проект ми не можемо. Дуже шкода! Це мав бути сучасний офісний центр, який би не ламав архітектуру міста.

До речі, у ТОВ кафе «Нептун» наразі замислилися над тим, що піти назустріч бажанню депутатів – здійснити бодай косметичний ремонт приміщення, аби покращити вигляд будівлі. Без права на оренду ділянки зробити щось більше власникам не дозволяє закон.

Олександр Микитів
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією